Nie należy lekceważyć znaczenia dobrego stanu zdrowia – każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jednak nie wszystkie badania i procedury są bezpłatne. Jeśli zależy nam na szybkim i skutecznym leczeniu, możliwości darmowej medycyny mogą okazać się niewystarczające. Jeśli nie masz oszczędności lub nie wystarcza ci na żadne analizy czy diagnostykę, możesz uzyskać pieniądze od instytucji kredytowych. Możesz wybrać pożyczkę lub kredyt. Przyjrzyjmy się, co jest lepsze w tej sytuacji.
Czy można wziąć pożyczkę w banku na usługi medyczne?
Pożyczka to świetna opcja, jeśli potrzebujesz pieniędzy na leczenie. Ale niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać pożyczkę konsumencką, czy pożyczkę celową z niższym oprocentowaniem, zatwierdzenie nie zawsze jest możliwe.
Aby uzyskać zatwierdzenie wniosku o pożyczkę, musisz spełnić wiele wymagań stawianych przez bank pożyczkobiorcy. Potrzebny jest również oficjalny dowód dochodu i dobra historia kredytowa, co nie zawsze jest realistyczne. Procedura jest skomplikowana, a czas zatwierdzenia zajmuje czasem nawet kilka dni. Jeśli masz długi lub zaległości w spłacie innych długów, również możesz spotkać się z odmową.
Czy można wziąć pożyczkę na usługi medyczne?
Wbrew powszechnemu przekonaniu, że pożyczki nie powinny być zaciągane w żadnym przypadku, w przypadku leczenia taki krok będzie w pełni uzasadniony. W przypadku badania w celu szybkiego zdiagnozowania choroby lub jej skutecznego leczenia można wziąć pożyczkę, aby uniknąć marnowania czasu. Jeśli brakuje niewielkiej kwoty pieniędzy, pożyczka jest również bardziej odpowiednia niż pożyczka w banku, ponieważ banki oferują większe kwoty.
Ta metoda jest najłatwiejsza i najszybsza. Jeśli nie spełniasz wymagań organizacji bankowych, mikrofinansowanie będzie odpowiednie. Organizacje mikrofinansowe (MIF) w większości przypadków zatwierdzają wnioski bez zwracania uwagi na wcześniejsze zaległości, historię kredytową czy aktualne pożyczki. Wniosek rozpatrywany jest szybko – nie dłużej niż 15 minut, a pieniądze trafiają na kartę lub konto bankowe w ciągu pół godziny.
Jeśli chcesz zaoszczędzić na odsetkach, rozważ oferty różnych MIF – istnieją promocje z zerową stawką dla osób składających wniosek po raz pierwszy.
O czym należy pamiętać, chcąc zaciągnąć pożyczkę na usługi medyczne
Aby pożyczka medyczna była nie tylko bezpieczna, ale i opłacalna, należy pamiętać o kilku zasadach.
Podejdź do pożyczki mądrze. Oblicz swój budżet, określ czas na całkowitą spłatę i oblicz wygodną płatność, aby nie spóźniać się z płatnościami – może to prowadzić do kar i grzywien.
Oceń znaczenie swojej decyzji i jej pilność. Na przykład, jeśli potrzebujesz pożyczki na leczenie zęba, wykonanie szeregu badań, zakup drogich leków lub przeprowadzenie drobnej diagnostyki, możesz pozwolić sobie na pożyczkę. Im wcześniej wykryjesz chorobę, tym lepiej – w przeciwnym razie Twój stan zdrowia pogorszy się i będziesz potrzebować więcej pieniędzy na leczenie. Jeśli masz zabieg chirurgiczny, który będzie wymagał długiego okresu rehabilitacji i nie będziesz w stanie pracować, lepiej poszukać innych opcji. Ryzyko niespłacenia pożyczki staje się bardzo wysokie.
Jeśli pożyczka nie jest dla Ciebie odpowiednia, możesz rozważyć kartę kredytową. W przeciwieństwie do zwykłej pożyczki, jest ona łatwiejsza do uzyskania, a ponadto oferuje długie okresy bezodsetkowe.